Τούτιτς: «Ευχαριστημένος από την προσπάθεια»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Ολυμπιακού

Διαβάστε τι δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού Νέντιμ Τούτιτς με την ισοπαλία κόντρα στον Εθνικό.

Αναλυτικά:

«Στο πρώτο ημίχρονο δώσαμε ευκαιρία στα παιδιά που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση τους γιατί προσπάθησαν και έκαναν ότι τους ζήτησα. Βρήκαμε τρεις με τέσσερις ευκαιρίες όμως με ένα λάθος που δώσαμε μπάλα πίσω και ο τερματοφύλακας δεν έδιωξε σωστά ο αντίπαλος τιμώρησε αμέσως. Δεν ήταν άσχημο το πρώτο ημίχρονο με παιδιά που έπαιζαν για πρώτη φορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε κάποιες αλλαγές, νομίζω παίξαμε καλύτερα, ήταν ένα καλό και δυνατό παιχνίδι. Προσπαθήσαμε, βρήκαμε καλές ευκαιρίες, βάλαμε ένα γκολ, μπορούσαμε για ακόμη ένα για να κερδίσουμε το παιχνίδι, όμως έμεινε 1-1. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια».