Σεραφείμ: «Δεν μπορούμε να κάνουμε μακροχρόνιους σχεδιασμούς»

Δηλώσεις του τεχνικού του Ολυμπιακού

Ικανοποιημένος απ’ το αποτέλεσμα ήταν ο Κώστας Σεραφείμ, ο οποίος στάθηκε στο γεγονός πως απέναντι του ο Ολυμπιακός είχε μια ομάδα που είχε σημαντικές επιτυχίες φέτος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Για το παιχνίδι: «Καθ’ όλη τη διάρκεια της εβδομάδα το λέγαμε πως ήταν δύσκολο και φάνηκε στο γήπεδο. Σε ένα δεκάλεπτο η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο σκορ και μας έβαλε πίεση. Ευτυχώς ισοφαρίσαμε γρήγορα και χάσαμε την ευκαιρία να προηγηθούμε. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καρμιώτισσα έχασε μια κλασική ευκαιρία και μετά ανεβάσαμε το σκορ στο 3-1. Η Καρμιώτισσα μείωσε με το πέναλτι. Στο τέλος της ημέρας μετρούν οι βαθμοί και πρέπει να θυμόμαστε πως δεν έχασε απ’ την Ανόρθωση τον Απόλλωνα, το ΑΠΟΕΛ και έχασε δύσκολα απ’ την Ομόνοια. Βλέπουμε τη συνέχεια και το επόμενο παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ και ελπίζω να παρουσιαστούμε ακόμη καλύτεροι για να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε τη νίκη».

Για το που μπορεί να φθάσει ο Ολυμπιακός: «Βλέπουμε παιχνίδι με το παιχνίδι. Το που θα μας βγάλει το τέλος του Απρίλη δεν το ξέρουμε. Είναι πρωτάθλημα με ιδιορρυθμίες και αστάθμητους παράγοντες. Δεν μπορούμε να κάνουμε μακροχρόνιους σχεδιασμούς».