Τρίτωσε το καλό για την… σούπερ Φιορεντίνα!

Επικράτησε της Σαλερνιτάνα με εμφατικό τρόπο

Τρίτη σερί νίκη για την Φιορεντίνα, η οποία επικράτησε με το εμφατικό 4-0 της Σαλερνιτάνα και συνεχίζει στην πεντάδα της Serie A.

Συνεχίζει «καυτή» η Φιορεντίνα! Οι «βιόλα» επικράτησαν 4-0 της ουραγού Σαλερνιτάνα, πήραν την τρίτη σερί νίκη τους και συνεχίζουν στην πεντάδα της βαθμολογίας.

Η Φιορεντίνα είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα από το ξεκίνημά του. Φουλ κατοχή, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν στο μισό γήπεδο και να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα-επίθεση.

Τελικά, με τη συμπλήρωση 31 λεπτών οι «βιόλα» κατάφεραν να σπάσουν το «μπλόκο» της Σαλερνιτάνα χάρη σε φοβερό σουτ του Μποναβεντούρα για το 1-0 του ημιχρόνου. Η ομάδα του Βιντσέντσο Ιταλιάνο συνέχιζε να διατηρεί τον έλεγχο και να υπερασπίζεται το προβάδισμά της, μεγαλώνοντάς το με τον… συνήθη ύποπτο. Ήταν το 51ο λεπτό όταν ο Ντάνκαν βρήκε τον Βλάχοβιτς με μπαλιά και ο Σέρβος στράικερ με λόμπα, νίκησε τον Μπέλετς για το 2-0.