Φιορεντίνα, έχεις πρόβλημα…

Η Φιορεντίνα συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις, μένοντας στο 1-1 στην έδρα της Λέτσε και δεν βρίσκεται καν στην πρώτη δεκάδα της Serie A

Την προβληματική εικόνα που έχει στη φετινή σεζόν, συνέχισε και στο «Βία ντελ Μάρε» η Φιορεντίνα! Η ομάδα του Βιντσέντσο Ιταλιάνο έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Λέτσε, χάνοντας κι άλλο έδαφος για την πρώτη εξάδα, ενώ δεν βρίσκεται ούτε καν στο πρώτο μισό της βαθμολογίας. Από την άλλη μεριά, οι γηπεδούχοι τσίμπησαν έναν ακόμη βαθμό στην προσπάθειά τους στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Το ότι το ματς θα «στράβωνε» φάνηκε από νωρίς για τους «βιόλα» που μπήκαν καλύτερα, αλλά δυσκολεύονταν ιδιαίτερα, με το τέρμα του Καμπράλ στο 38’ να ακυρώνεται καθώς ο σκόρερ ήταν εκτεθειμένος. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Γκονζάλες «σέρβιρε» στον Κίσεϊ το 1-0, με τον στράικερ από την Γκάμπια να βρίσκει για τρίτη φορά φέτος δίχτυα.

Κανείς θα περίμενε η Λέτσε να μπει στο δεύτερο μέρος πιο κλειστά, θέλοντας να διατηρήσει το προβάδισμά της αλλά το απώλεσε μόλις τρία λεπτά μετά την επανέναρξη. Ήταν το 48ο λεπτό με τον Καμπράλ να φτιάχνει το 1-1 του Κουαμέ. Το ματς ξεκινούσε από νέα… βάση, αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που έφτιαξε με το ισόπαλο σκορ να παραμένει ως το φινάλε. Το μόνο που άλλαξε ήταν η αριθμητική ισορροπία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά χωρίς να κοστίσει, με τον Γκάλο να αφήνει για δευτερόλεπτα τη Λέτσε με ποδοσφαιριστή λιγότερο.