Πέρασε από το Σαν Σεμπαστιάν και ετοιμάζεται για στέψη η Ρεάλ Μαδρίτης!

Με γκολ του Γκιουλέρ στο πρώτο ημίχρονο

Παρότι ο Αντσελότι έκανε rotation η Ρεάλ πέρασε από το Σαν Σεμπαστιάν επικρατώντας 1-0 της Σοσιεδάδ.

Οι Μαδριλένοι άνοιξαν το σκορ στο 29’ με κοντινό πλασέ του Γκιουλέρ ο οποίος πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Ρεάλ. Οι «τσούρι ουρδιν» πέτυχαν γκολ στο 32’ όμως το VAR εντόπισε επιθετικό φάουλ του Μπαρενετσέα στον Τσουαμενί και το τέρμα δεν μέτρησε. Με το καλημέρα στην επανάληψη ο Κέπα έκανε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Τουριέντες. Στο 73’ ο Ογιαρθάμπαλα νίκησε τον γκολκίπερ της Ρεάλ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Έξι λεπτά μετά το αστέρι της Σοσιεδάδ πλάσαρε και έστειλε την μπάλα να «γλύψει» το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Ρ.ΣΟΣΙΕΔΑΔ: Ρεμίρο, Οντριοθόλα (75’Ελουστόνδο), Θουμπέλδια, Λε Νορμάντ (89’Αντρέ Σίλβα), Γκαλάν, Τουριέντες (67’Ζαχαριάν), Θουμπιμένδι, Μερίνο, Κούμπο, Ογιαρθάμπαλ, Μπαρενετσέα (75’Μπέκερ).

ΡΕΑΛ Μ.: Κέπα, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Νάτσο, Φραν Γκαρθία (76’Ρίντιγκερ), Τσουαμενί, Μόντριτς (84’Λούκας Βάσκεθ), Θεμπάγιος (68’Βινίσιους), Μπραΐμ (76’Καμαβινγκά), Χοσέλου, Γκιουλέρ (68’Βαλβέρδε).

Πηγή: aek365.org

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση