Ανόρθωση: Το whoscored για Πεδρίνιο

Η τεχνική ανάλυση της απόδοσης του Πορτογάλου κόντρα στην Βιτόρια Σετούμπαλ

Σπουδαία ανατροπή πέτυχε η Πάσος Φερέιρα του Πεδρίνιο επί της Βιτόρια Σετούμπαλ. Αν και έχανε στο ημίχρονο με σκορ 2-0, εντούτοις κέρδισε το παιχνίδι με 2-3.

Ο μεταγραφικός στόχος της Ανόρθωσης αγωνίστηκε για 88 λεπτά στο συγκεκριμένο παιχνίδι και αντικαταστάθηκε από τον Βάσκο Ρότσα. Σύμφωνα με την πολύ γνωστή και αξιόπιστη ιστοσελίδα whoscored.com, ο 27χρονος Πορτογάλος πήρε 6.82 από τα 10, ως βαθμολογία για την συνολική του απόδοση.

Είχε δύο προσπάθειες προς την αντίπαλη εστία, οι οποίες κατέληξαν εντός στόχου. Το heatmap (οι χώροι που κινήθηκε εντός αγωνιστικού χώρου), μας καταδεικνύει πως κινήθηκε στον κεντρικό άξονα και ήταν επιφορτισμένος με τα μεσοαμυντικά του καθήκοντα, στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα. Αυτό που φάνηκε ως μειονέκτημα είναι ότι ο Πορτογάλος δεν «πάτησε» την αντίπαλη περιοχή.

Συνολικά, είχε 44 επαφές με την μπάλα και αγωνίστηκε σε ρόλο επιτελικού μέσου, πίσω από τον επιθετικό κορυφής.

Οι ιθύνοντες της Ανόρθωσης βρίσκονται σε ανοικτή επικοινωνία με την πλευρά του ποδοσφαιριστή και τα νεότερα, σχετικά με την περίπτωσή του, δεν θα αργήσουν. Η περίπτωση να γίνει κάτοικος «Αντώνης Παπαδόπουλος». βρίσκεται σε καλό δρόμο...