Ανόρθωση-Αναγέννηση 5-2: Με τετράμπαλο του Ράγιος

Ο Ισπανός επιβεβαίωσε την εξαιρετική αγωνιστική του κατάσταση

Με τον Ράγιος σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση για άλλο ένα παιχνίδι, έστω ανεπίσημο, η Ανόρθωση επικράτησε της Αναγέννησης με 5-2 σε φιλικό προετοιμασίας το οποίο έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Ο Ισπανός μέσος σκόραρε τέσσερις φορές σε ένα ημίχρονο με τον Κατσαράβα να βάζει και αυτός στο λιθαράκι ώστε από το ημιχρόνο να δημιουργεί ένα προβάδισμα πέντε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της «Μεγάλης Κυρίας» πειραματίστηκε αρκετά με τους Στυλιανού, Γκαλίτσιο, Σελίν και Χατζηβασίλη στην άμυνα από αριστερά προς δεξιά και σχηματισμό 4-4-2 έχοντας ως αιχμή του δόρατος Σαντίκ και Κατσαράβα. Αρκετή διάθεση έδειξαν οι Κοφί και Βασιλακάκης αγωνιζόμενοι στον άξονα ενώ επιστρέφοντας στην ενεργό δράση, ο Στυλιανού κέρδισε πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Ράγιος.

Η ροή του αγώνα:

90' Τέλος της φιλικής αναμέτρησης

87' Μακρινό σουτ του Μαχχάτου με τον Γιωργαλλίδη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

86' Ο Σαντίκ σκοράρει με κεφαλιά ωστόσο το γκολ θα ακυρωθεί λόγω επαφής με τον αντίπαλο τερματοφύλακα στη μικρή περιοχή

85' Σουτ του Καφαντάρη στην κίνηση με τον Ιωάννου να βάζει την προβολή παραχωρώντας νέο κόρνερ

84' Συνδυασμός Γιωργαλλίδη και Μανθάτη με όφελος ένα κόρνερ

83' Σουτ του Σαντίκ το οποίο σταματάει στο σώμα του Ιωάννου

80' Κουμπαρής και Καφαντάρης αντί Βασιλακάκη και Χατζηβασίλη

78' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση! Με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ο Μοντέιρο μειώνει σε 5-2!

76' Εξ επαφής κεφαλιά του Σαντίκ με τη μπάλα να περνάει παράλληλα με την αντίπαλη εστία

74' Γιωργαλλίδης (Κωνσταντίνος) αντί Κατσαράβα

72' Εκτέλεση κόρνερ του Μανθάτη με τον Κουλλούρη να απομακρύνει

70' Φάτσα με το γκολ ο Σαντίκ ωστόσο αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Μάστρου

69' Επιχειρεί να περάσει τη μπάλα πάνω από το σώμα του Γιωργαλλίδη ο Ζαννέτου αλλά δεν δικαιώνεται

67' Σέντρα του Καλτσά με τον Δανιήλ να απομακρύνει προ του Σαντίκ

65' Προσπαθεί να αιφνιδιάσει ο Ζανέττου με μακρινό σουτ με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια

62' Σαντίκ και Κατσαράβα πέρνουν θέση στη μεγάλη περιοχή ωστόσο η μπαλιά του Καλτσά από δεξιά δεν ήταν ακριβείας

59' Σουτ του Ζανέττου από πλάγια θέση το οποίο είναι απελπιστικά άστοχο

56' Δοκιμάζει το πόδι του ο Βάλμας από μακριά με τον Γιωργαλλίδη να μπλοκάρει

54' Κεφαλιά-πάσα του Κατσαράβα προς τον Γκαλίτσιο ο οποίος δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας

51' Πατά περιοχή ο Εζιαμάκα ωστόσο πριν απειλήσει θα ανακοπεί από τον Κοφί

49' Πλασέ του Κατσαράβα από το ύψος της μικρής περιοχής το οποίο είναι άστοχο

47' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση! Με κεφαλιά ο Εζιαμάκα μειώνει σε 5-1!

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Γιωργαλλίδης, Γκαλίτσιος, Σαντίκ και Καλτσάς αντικαθιστούν τους Παπαδόπουλο, Σίλντεφελντ, Βργκοτς και Ράγιος

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

40' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Με ψυχραιμία ο Ράγιος στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνιά για το 5-0!

39' Πέναλτι για την Ανόρθωση! Ο Γιαννακού ανατρέπει τον Στυλιανού με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα!

38' Ψάχνει τον Κατσαράβα στο ύψος της μεγάλης περιοχής ο Ράγιος ωστόσο ο Μάστρου μπλοκάρει

36' Μακρινή μεταβίβαση του Βασιλακάκη προς τον Κατσαράβα ο οποίος κατεβάζει μπάλα ωστόσο χάνει το στοιχείο του αιφινιδιασμού

33' Πατά περιοχή ο Κατσαράβα ωστόσο χάνει ισορροπία και ευκαιρία να απειλήσει

29' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Με διπλή προσπάθεια από το ύψος της μικρής περιοχής ο Κατσαράβα κάνει το 4-0!

28' Συνδυασμός Χατζηβασίλη και Βασιλακάκη με τον τελευταίο να αστοχεί με σουτ έξω από την περιοχή

27' Σουτ του Ζαννέτου από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τη μπάλα να σταματά στον Κοφί

23' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Κακή απόμακρυνση του Μάστρου με τον Ράγιος στο κλέψιμο και την εκτέλεση για το 3-0!

21' Στο σημείο του πέναλτι ακροβολίζεται ο Χατζηβασίλης ωστόσο δεν μπορεί να εκδηλώσει σουτ στον στόχο

19' Δυνατό σουτ του Κοφί εκτός περιοχής το οποίο είναι άστοχο

18' Κάθετη πάσα του Στυλιανού προς τον Κατσαράβα ο οποίος δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας

16' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Ξανά ο Ράγιος εκμεταλλεύεται κάθετη πάσα του Κοφί πλασάροντας για το 2-0!

14' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Με σουτ στην κίνηση ο Ράγιος ανοίγει το σκορ κάνοντας το 1-0!

11' Εξαιρετική εναλλαγή μπάλας ανάμεσα σε Βασιλακάκη και Κατσαράβα με τον Χατζηβασίλη να αστοχεί στην τελική προσπάθεια

9' Σουτ του Σίλντεφελντ από πλάγια θέση με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι

7' Κάθετη πάσα του Μανθάτη προς τον Κατσαράβα ο οποιός ξεκινά την προσπάθειά του από θέση οφσάιντ

6' Απειλεί ο Εζιαμάκα εκτός περιοχής με τον Παπαδόπουλο να παραχωρεί κόρνερ με εκτίναξη

4' Σουτ του Ζανέττου από το σημείο του πέναλτι με τον Σίλντεφελντ να βάζει την προβολή

3' Μπαλιά του Σελίν στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας με τον Κατσαράβα σε θέση οφσάιντ

2' Πλασέ του Ζανέττου από το ύψος της μεγάλης περιοχής το οποίο είναι άστοχο

1' Έναρξη του αγώνα

Ανόρθωση (Τ. Κετσπάγια): Παπαδόπουλο, Σελίν, Βργκοτς, Σίλντενφελντ, Στυλιανού, Κοφί, Βασιλακάκης, Ράγιος, Μανθατης, Χατζηβασίλης, Κατσαράβα

Αναγέννηση (Γ. Γιαννακού): Μάστρου, Βαλμάς, Γιαννακού, Χριστοδούλου, Εζιαμάκα, Ζαννέτου, Χρίστου, Τόσκας, Δανιήλ, Σωτηρίου, Γιωρκάτζης

Σκόρερς: 14', 16', 23', 40' Ράγιος, 29' Κατσαράβα/47' Εζιαμάκα, 78' Μοντέιρο

Διαιτητής: Γιώργος Νικολάου