Φιορεντίνα-Ίντερ 3-3: Σώθηκαν σε νεκρό χρόνο οι Βιολά (vid)

Ισόπαλες σε ματσάρα αναδείχθηκαν Φιορεντίνα και Ίντερ μετά από ένα επεισοδιακό ματς

Με γκολ από πέναλτι στο 90+11' η Φιορεντίνα πήρε την ισοπαλία 3-3 από την Ίντερ κι έσωσε το βαθμό. Στο 1ο μόλις λεπτό, ο Τσεκερίνι έβγαλε κάθετα για τον Κιέζα, εκείνος έξανε από δεξιά το γύρισμα και η μπάλα βρήκε στον Χαντάνοβιτς και κατέληξε στα δίχτυα της Ίντερ για το 1-0. Ωστόσο στο 6ο λεπτό ο Ναϊνγκολάν σέντραρε από αριστερά και ο Βεσίνο από κοντά με προβολή έκανε το 1-1.

Στο 30΄ο Ζέρσον έχασε μεγάλη ευκαιρία από κοντά και στο 35’ ο Λαφόντ είπε όχι σε σουτ του Μπρόζοβιτς ενώ από το κόρνερ ο Σκρίνιαρ πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε. Και στο 40’ ο Πολιτάνο κινήθηκε από δεξιά, έφερε την μπάλα στο αριστερό και με σουτ έγραψε το 1-2. Στο 43’ ο Ζέρσον αστόχησε και πάλι από κοντά και στο 44’ το σουτ του Πέρισιτς έφυγε λίγο έξω.

Μάλιστα στο 51’ η Ίντερ κέρδισε πέναλτι και ο Πέρισιτς έγραψε το 1-3 από την άσπρη βούλα ενώ στο 60’ ακυρώθηκε γκολ του Μπιράγκι. Οι «βιόλα» μείωσε σε 2-3 στο 74ο λεπτό με φοβερό μακρινό σουτ, ενώ στο 85’ το πλασέ του Κιέζα πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 90+10' ο ρέφερι έδωσε πέναλτι στη Φιορεντίνα για χέρι του Ντ'Αμπρόζιο μετά από χρήση και του VAR και ο Βερετού έκανε το 3-3 από την άσπρη βούλα.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Λαφόντ, Ούγκο, Λαουρινί (79’ Νταμπό), Τσεκερίνι, Βερετού, Φερνάντες, Μπενάσι (58’ Μουριέλ), Μπιράγκι, Ζέρσον, Σιμεόνε (58’ Πιάτσα), Κιέζα

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβτς, Ντε Φράι, Ντ’Αμπρόζιο, Σκρίνιαρ, Νταλμπέρ (62’ Ασαμόα), Ναϊνγκολάν (90' Μπόρχα Βαλέρο), Πέρισιτς, Βεσίνο, Μπρόζοβιτς, Πολιτάνο (77’ Καντρέβα), Λαουτάρο Μαρτίνες

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση