Τσάμπιονς Λιγκ: Τα αποτελέσματα της βραδιάς (pics-vids)

Δείτε τα γκολ από όλες τις αποψινές αναμετρήσεις

Αρκετές εκπλήξεις περιείχε η πρώτη αγωνιστική μέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Από τα αποψινά αποτελέσματα ξεχώρισαν η νίκη της Βαλένθια στο Λονδίνο, η ισοπαλία της Σλάβια με την Ίντερ και η ευρεία νίκη της Σάλτσμπουργκ. Στο μεγάλο παιχνίδι της βραδιάς, η Νάπολι νίκησε με 2-0 τη Λίβερπουλ στην έδρα της και έκανε καλό ποδαρικό στη διοργάνωση.

Έτσι κάλυψε τα παιχνίδια η ιστοσελίδα μας:

94' Τελικό: Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 6-2.

93' Τελικό: Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0.

93' Τελικό: Νάπολι-Λίβερπουλ 2-0

93' Τελικό: Τσέλσι-Βαλένθια 0-1

92' Τελικό: Μπενφίκα Λειψία 1-2

92' Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η Νάπολι με τον Γιορέντε, 2-0.

90' Τελικό: Άγιαξ-Λιλ 3-0.

84' Μειώνει η Μπενφίκα σε 2-1 με τον Σεφέροβιτς.

81' Ο Μέρτενς ευστοχεί από τα 11 βήματα και βάζει μπροστά στο σκορ τη Νάπολι στο ματς με τη Λίβερπουλ.

79' Ο Βέρνεν πετυχαίνει και δεύτερο γκολ και κάνει το 2-0 για τη Λειψία.

77' Η στιγμή που αποκρούει το πέναλτι του Ρόις ο Τερ Στέγκεν. Στο 0-0 το Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα.

Image

75' Η Βαλένθια προηγείται με 1-0 της Τσέλσι χάρη στο γκολ του Ροντρίγκο.

69' Η Λειψία παίρνει προβάδισμα απέναντι στη Μπενφίκα με τον Βέρνερ, 0-1.

63' Ασταμάτητη η Σάλτσμπουργκ, 6-2 με σκόρερ τον Ούλμερ.

62' «Καθαρίζει» το παιχνίδι ο Άγιαξ, 3-0 με σκόρερ τον Ταλιαφίκο.

53' Μειώνει σε 5-2 η Γκενκ με τον Εντογκάλα.

53' Ο Άγιαξ κάνει το 2-0 με τον Αλβάρεζ.

Αποτελέσματα ημιχρόνου

45' Απίστευτο παιχνίδι στην Αυστρία. Η Σάλτσμπουργκ κάνει το 5-1 με τον Ζομποσλάι.

45' Ο Χάλαντ σημειώνει χατ-τρικ και ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 4-1 για την Σάλτσμπουργκ.

44' Οι παίκτες του Άγιαξ σε πανηγυρικό στιγμιότυπο.

Image

40' «Βροχή» τα γκολ στο  Red Bull Arena. Η Γκενκ μειώνει σε 3-1 με τον Λουκούμι.

39' Το πανέμορφο κορεό των οπαδών της Ντόρτμουντ.

36' Κάνει πάρτι η Σάλτσμπουργκ, 3-0 με σκόρερ τον Τσαν.

34' Σκοράρει ξανά ο Χάλαντ και κάνει το 2-0 για τη Σάλτσμπουργκ.

18' Ο Πρόμες βάζει σε θέση οδηγού τον Άγιαξ κόντρα στη Λιλ, 1-0.

2' Η Σάλτμσμπουργκ ανοίγει το σκόρ κόντρα στη Γκενκ με τον Χάλαντ, 1-0.

1' Ξεκίνησαν οι αναμετρήσεις των 22:00.

21: 52 Βρισκόμαστε στην αναμονή για τις επόμενες έξι αναμετρήσεις της βραδιάς οι οποίες θα αρχίσουν στις 22:00.

ΤΕΛΙΚΟ: Ίντερ-Σλάβια 1-1. Έσωσαν τον βαθμό στο τέλος οι «νερατζούρι».

ΤΕΛΙΚΟ: Λυών-Ζενίτ 1-1

92' H Ίντερ ισοφαρίζει με τον Μπαρέλα στις καθυστερήσεις, 1-1.

85' Πλησιάζουμε στο τέλος των δυο αναμετρήσεων. Συνεχίζει να προηγείται με 1-0 η Σλάβια Μεάτσα κόντρα στην Ίντερ.

64' Η Σλάβια «παγώνει» το Μεάτσα στο 64' με γκολ του Ολαϊνκα, 0-1.

50' Ο Ντεπάι ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα. Λυών-Ζενίτ 1-1.

47' Χάνει και τον Καντρέβα ο Κόντε. Ετοιμάζεται ο Λαζάρο για ντεμπούτο.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με ευκαιρία για την Ίντερ. Πάλι ο Μαρτίνες, πάλι δεν μπόρεσε.

45' Ημίχρονο και στο Γκρουπάμα. Η Ζενίτ παίρνει σπουδαίο αποτέλεσμα.

45' Τέλος ημιχρόνου στο Μιλάνο 0-0. Στέκεται πολύ καλά η Σλάβια που είχε τις στιγμές της. Η Ίντερ είχε κάποιες ευκαιρίες με Μαρτίνες αλλά θέλει βελτίωση.

42' Πολύ ωραίος συνδυασμός. Δείτε το:

41' Ο Αζμούν βάζει το πρώτο γκολ του φετινού Champions League. 1-0 η Ζενίτ.

19:55 Ξεκίνησαν οι αγώνες.

19:51 Στο γήπεδο οι ομάδες. Ύμνος, χειραψίες, νόμισμα. Ξεκινάμε...

19:46 Για Λιόν και Ζενίτ είναι ένα εξαιρετικό βήμα πρόκρισης.

19:44 Η Ίντερ είναι σε όμιλο με Ντόρτμουντ και Μπαρσελόνα, άρα αυτό το ματς είναι απαραίτητο να το κερδίσει.

19:41 Πως παίζουν Λιόν-Ζενίτ

19:40 Συνθέσεις στο Μιλάνο:

19:39 Η Ίντερ υποδέχεται τη Σλάβια και η Λιόν την Ζενίτ στις 19:55.

19:37 Καλησπέρα σας! Το Champions league ξεκινά και μαζί η κάλυψη της διοργάνωσης από την ιστοσελίδα μας.