![](assets/modules/wnp/articles/202402/533494/images/b_1592394436_waterman.jpg)
Ο Μπόι Βάτερμαν που για μια τετραετία φόρεσε τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ βρίσκεται πλέον στο ρόστερ της PSV Αϊντχόφεν, η οποία αντιμετωπίζει απόψε τη Ντόρτμουντ για τον πρώτο αγώνα των «16» του Champions League.
O 40χρονος βρίσκεται στον πα΄γκο για τον σημερινό αγώνα κόντρα στους Βεστφαλούς, ενώ αξίζει αναφοράς ότι αντιμέτωπος με τη Ντόρτμουντ βρέθηκε και όταν βρισκόταν στην ομάδα της Λευκωσίας.
Συγκεκριμένα τη σεζόν 2017-18 το ΑΠΟΕΛ αντιμετώπισε τη γερμανική ομάδα στην φάση των ομίλων της διοργάνωσης.