Η Αλ Γουέχντα απέκλεισε την Αλ Νασρ του μοιραίου Ρονάλντο! (vid)

Το απίστευτο ψαλιδάκι του Νταβίντ Μπογκέλ και τα «άχαστα» του Πορτογάλου σταρ

Εκτός Κυπέλλου η Αλ Νασρ!

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο αποκλείστηκε στους ημιτελικούς της διοργάνωσης, καθώς ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την Αλ Γουέχντα! Υπενθυμίζουμε ότι αυτός είναι ο δεύτερος αποκλεισμός της σαουδαραβικής ομάδας, καθώς το ίδιο είχε συμβεί και στο Super Cup.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε με καταπληκτικό γκολ ο Ζαν-Νταβίντ Μπογκέλ, που έβαλε ένα απίθανο ψαλιδάκι στο 23ο λεπτό, το οποίο θα ζήλευε και ο «CR7»!

Ο Πορτογάλος φορ ήταν μοιραίος για τους γηπεδούχους, καθώς έχασε πολύ μεγάλες ευκαιρίες τόσο για να βάλει μπροστά την Αλ Νασρ στην αρχή του αγώνα, όσο και για να ισοφαρίσει αργότερα.

Αρχικά, στο δέκατο λεπτό μετά από σέντρα ακριβείας του συμπαίκτη του, δεν κατάφερε να σκοράρει εξ επαφής, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα από τα 5 μέτρα!

Στη συνέχεια, έκανε μία εντυπωσιακή κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, όμως ο Μουνίρ κατόρθωσε για άλλη μία φορά να διώξει.

Στο 82ο λεπτό έχασε τη μεγαλύτερη από όλες τις ευκαιρίες, όταν από πολύ καλή θέση εντός περιοχής έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Πηγή: sportfm.gr

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση