Φιλική νίκη της Εθνικής Κ17 επί της Ρουμανίας

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κέρδισε με 2-1

Η Εθνική μας ομάδα των Παίδων Κ-17 νίκησε με 2-1 τη Ρουμανία σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο "Τάσος Μάρκου" στο Παραλίμνι.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Η Ρουμανία προηγήθηκε με 1-0 με τέρμα μόλις στο πρώτο λεπτό με την Εθνική μας να ισοφαρίζει με σουτ του Παναγιώτη Ανδρέου έξω από την περιοχή στο 8ο λεπτό ενώ ο Ανδρέας Κωνσταντίνου με πλασέ στο 34' έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας.

Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος με τους νεαρούς ποδοσφαιριστές μας να πανηγυρίζουν μια διεθνή νίκη η οποία θα τους βοηθήσει ενόψει της συνέχειας.

Κύπρος και Ρουμανία είχαν εξέλθει ισόπαλες 1-1 στο πρώτο φιλικό την περασμένη Τρίτη.

Κύπρος (Κ. Χαραλαμπίδης): Α. Πισιήας (46' Ν. Παπακωνσταντίνου), Ε. Πέπης, Α. Νικολάου, Α. Γιαννακού, Γ. Μικελλίδης, Χ. Καττιρτζιής, Π. Καττιρτζιής, Α. Κωνσταντίνου, Π. Ανδρέου, Α. Τουμάζος (46' Δ. Τζούλιου), Λ. Ισαάκ (46' Π. Πασχάλη).

Πήραν επίσης χρόνο συμμετοχής στο δεύτερο ημίχρονο οι Σ. Χατζηγεωργίου, Μ. Ταβελούδης, Α. Ανδρέου, Ν. Χουλίδης, Λ. Οικονόμου,   και Χ. Σιημητράς.