ΑΕΚ - Μπάγερ Λεβερκούζεν: Τα τέρματα στο ΓΣΠ (vid)

Έτσι σκόραραν οι δυο ομάδες

Στην τελευταία για φέτος Ευρωπαϊκή εμφάνιση της η ΑΕΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Μπάγερ Λεβερκούζεν. Ο αρχηγός της ομάδας σημείωσε ένα εξαιρετικό τέρμα με το κεφάλι και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Λάρνακας. Οι Γερμανοί όμως απάντησαν δυο λεπτά αργότερα. Στο 40' ο Αλάριο έβαλε μπροστά τους Γερμανούς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Μπάγερ μάλιστα έκανε το 1-3 στο 68' με τον Κορ και δέκα λεπτά αργότερα το 1-4 με τον Παουλίνιο. Το κερασάκι στην τούρτα για τους Γερμανούς ήρθε στο 86' με τον Αλάριο.

Το τέρμα του Καταλά

Μα παλικαρίσιο τρόπο ο Γιάννου, και ενώ ήταν στο έδαφος, έδωσε στον Κάσες, αυτό έκανε τη μπαλιά, και ο Καταλά με δυνατή κεφαλιά έγραψε το 1-0. Ένα τέρμα το οποίο ξεσήκωσε τους φίλους της ομάδας. Ο Άντονι Ιραόλα δικαιώνεται μέχρι στιγμής καθώς ζήτησε απ’ τους ποδοσφαιριστές να ρίξουν το τέμπο του αγώνα για να μπορέσουν να κτυπήσουν. Κάτι που έπραξαν και τους βγήκε.

Το τέρμα του Κορ

Δυο λεπτά κράτησαν τα χαμόγελα στην ΑΕΚ, καθώς ο Κορ είχε διαφορετική άποψη. Μπήκε στην περιοχή μετά από άψογη συνεργασία με τον Τέλιν και με πλασέ νίκησε τον Χριστοδούλου για το 1-1

Το τέρμα του Αλάριο

Ο Κορ κέρδισε και το πέναλτι στο 40' του αγώνα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αλάριο οποίος έστειλε τη μπάλα στη δεξιά πλευρά και νίκησε τον Χριστοδούλου για το 1-2

Το δεύτερο τέρμα του Κορ

Ο ποδοσφαιριστής που σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο για την Λεβερκούζεν, έπραξε το ίδιο και στο δεύτερο. Αυτή τη φορά ο Κορ νίκησε τον Χριστοδούλου με το κεφάλι για το 1-3.

Το τέρμα του Παουλίνιο

Οι Γερμανοί αφού πήραν μπρος συνέχισαν να πιέζουν την ΑΕΚ και να σκοράρουν. Στο 78' ο Παουλίνιο με δυνατό πλασέ έγραψε το 1-4. Η ΑΕΚ αγωνίζεται καλά, όμως οι Γερμανοί είναι αποτελεσματικοί.