Έπαιξε και εκτέλεσε πέναλτι ο Κάστανος (vid)

Ακόμη μία συμμετοχή με την φανέλα της Γιουβέντους κατέγραψε ο διεθνής μέσος

Ο Γρηγόρης Κάστανος βρίσκεται στην προετοιμασία της Γιουβέντους στην Αμερική και τα ξημερώματα κατέγραψε ακόμα μία συμμετοχή σε φιλικό παιχνίδι με την «Μεγάλη Κυρία».

Η Ιταλική ομάδα αντιμετώπισε ομάδα που αποτελούσαν αστέρες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Αμερικής και η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 1-1. Προηγήθηκε η Γιουβέντους στο 21' με τον Φαβίλι και ισοφάρισε ο Μαρτίνες στο 26ο λεπτό.

Ο διεθνής μέσος μπήκε στο παιχνίδι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου παίρνοντας την θέση του Εμρέ Τσαν και όταν αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι, ο προπονητής του, Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, του έδωσε την ευκαιρία να εκτελέσει.

Ο Κάστανος το τρίτο πέναλτι της Γιουβέντους και ήταν εύστοχος, με την ομάδα του να κερδίζει με 5-3 τον αγώνα.

Είναι πολύ σημαντικό για τον διεθνή μέσο που ο Αλέγκρι τον εμπιστεύεται και του δίνει χρόνο συμμετοχής στα φιλικά της Γιουβέντους.