«Φρέναρε» στο Τορίνο τη Γιουβέντους των δέκα παικτών η Έμπολι!

«Σκόνταψε» και χάλασε το σερί της η Γιουβέντους!

Την πάτησε από την Έμπολι στο Τορίνο η Γιουβέντους! Οι «μπιανκονέρι» παρότι ανώτεροι στο γήπεδο, έμειναν με δέκα παίκτες στο πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής του Μίλικ, προηγήθηκαν με τον συνήθη ύποπτο, Ντούσαν Βλάχοβιτς, αλλά δέχθηκαν την ψυχρολουσία από το σύνολο του Νταβίντε Νικόλα, το οποίο ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με το γκολ του Μπαλντάνζι στο 70'!

Παραμένει στην κορυφή και το +2 η Γιουβέντους, αλλά με δυο ματς περισσότερα από την Ίντερ που την Κυριακή δοκιμάζεται στο «Αρτέμιο Φράνκι» για την 22η αγωνιστική της Serie A και έχει την ευκαιρία να προσπεράσει.

Μετά από ένα πρώτο 15λεπτο ο Μίλικ, με ανόητο φάουλ, πέρασε εκτός με κόκκινη κάρτα αφήνοντας τη Γιουβέντους με δέκα παίκτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γιουβέντους κατάφερε να προηγηθεί όταν από κόρνερ που εκτελέστηκε από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Ντούσαν Βλάχοβιτς που σκόραρε για ακόμη μια φορά φέτος, ανοίγοντας το σκορ στο 50'.

Ωστόσο η Γιούβε δεν απέδωσε τα αναμενόμενα μετά το γκολ της έγινε αρκετά φλύαρη και στο 70' δέχθηκε την ψυχρολουσία με το συρτό σουτ του Μπαλντάντσι ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Τελευταία Ενημέρωση