Πάρτι της Καραμπάχ στο Λουξεμβούργο

Η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν έδειξε για ακόμη μια πόσο μεγάλη ήταν η γκέλα του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Ντούντελανζ

Εύκολο διπλό για την Καραμπάχ, που κέρδισε με 4-1 στην έδρα της Ντουντελάνζ. Διακόπηκε το ματς για περίπου μισή ώρα.

Η Καραμπάχ μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 11ο λεπτό, ο Γκαράιεβ εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ και ο Ζουμπέρ με όμορφο πλασέ έκανε το 0-1. Στο 18’ ο Εμρέλι έχασε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά, ενώ στο 28’ ο Ζουμπέρ έσωσε μετά από σουτ του Κιντάνα αλλά στο 30’ ο ίδιος παίκτης σέντραρε από αριστερά και ο Μίτσελ με κεφαλιά έγραψε το 0-2. Το ματς διακόπηκε στο 30ο λεπτό καθώς στο γήπεδο εμφανίστηκε droneμε σημαία της Αρμενίας και ξεκίνησε μετά από περίπου μισή ώρα. Και σχεδόν με την επανέναρξη, στο 42’ ο Αλμέιδα με πέναλτι έγραψε το 0-3.

Στο 49’ ο Ζουμπέρ είπε όχι σ σουτ του… Ζουμπέρ και στο 62’ αποβλήθηκε ο Γκαρός της Ντουντελάνζ. Στο 63’ ο Ζουμπέρ είπε όχι σε σουτ του Σλάβτσεβ όπως έκανε και σε πλασέ του Μίτσελ στην επαναφορά αλλά στο 69’ ο Κιντάνα έκανε το 4-0 με σουτ. Στο 71’ η Καραμπάχ είχε δοκάρι με τον Εμρέλι ενώ στο 90' η Ντουντελάνζ μείωσε με τον Μπερνιέ.

ΝΤΟΥΝΤΕΛΑΝΖ: Ζουμπέρ, Σνελ, Ποκάρ (72’ Κουλς), Σινάνι Κλαπ (55’ Λαβιέ), Λεσκόι, Γκαρός, Μπερνιέ, Μπουχουαρί, Μπουρινέ, Μεντί (67’ Μορέν)

ΚΑΡΑΜΠΑΧ: Μπέγκοβιτς, Γκαράιεβ (60’ Σλάβτσεβ), Μεντέντεβ, Άιλτον, Εμρέλι, Κιντάντα (81’ Αμπντουλάιεβ), Μίτσελ (72’ Γκουεγέ), Σαντίγκοβ, Ζουμπέρ, Αλμέιδα, Χουσεΐνοβ

Πηγή: aek365.org