«Διέλυσε» την Μακάμπι η Βιγιαρεάλ! (vid)

Δεν επηρεάστηκε από την έντονη βροχόπτωση

Το «κίτρινο υποβρύχιο» δεν επηρεάστηκε από την καθυστέρηση έναρξη του αγώνα λόγω έντονης βροχόπτωσης και διέλυσε την Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιώργου Δώνη με 4-0.

Ο αγώνας ξεκίνησε με καθυστέρηση 1 ώρας και 10 λεπτών, λόγω έντονης βροχόπτωσης. Η Βιγιαρεάλ πήρε... κεφάλι στο σκορ πολύ νωρίς, μόλις στον 4ο λεπτό με τον Κάρλος Μπάκα και στην συνέχεια έριξε τον ρυθμό. Η Μακάμπι προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά δεν μπορούσε να βρει εύκολα διαδρόμους για να μπορέσει να απειλήσει.

Το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, άφηνε ελπίδες στους φιλοξενούμενους αλλά οι Ισπανοί φρόντισαν να βάλουν τα... πράγματα στην θέση τους στο δεύτερο μέρος. Στο 52ο λεπτό ο Κάρλος Μπάκα... ξαναχτύπησε και έκανε το 2-0. Η Μακάμπι έδωσε... χώρους για να μπορέσει να πετύχει κάποιο γκολ και η Βιγιαρεάλ με τον Μπαένα προηγήθηκε με 3-0 στο 71ο λεπτό, ενώ στο 81ο ο Νίνο διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Στον όμιλο η Βιγιαρεάλ είναι 1η με 9 βαθμούς, η Μακάμπι έχει 6 βαθμούς, η Σίβασπορ 3 βαθμούς και χωρίς βαθμό παραμένει η Καραμπάχ.

Πηγή: sdna.gr