Ήττα για τους Μπακς από τη Θάντερ

Σούπερ ο Τέιτουμ στη νίκη των Σέλτικς επί των Νικς

Την ήττα 124-101 γνώρισαν οι Μπακς από την Θάντερ εκτός έδρας σε παιχνίδι για την preseason του ΝΒΑ. Τα «ελάφια» είχαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πετυχαίνει double-double σε 25 λεπτά συμμετοχής με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 ασίστ και 3 λάθη και τον Λίλαρντ να είναι άστοχος και να πετυχαίνει μόλις 5 πόντους με 2/11 σουτ εντός παιδιάς.

Από την άλλην πλευρά η ομάδα της Οκλαχόμα ξεχώρισε ο Σάι Τζίλτζιους-Αλεξάντερ που τελείωσε το ματς με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ ενώ οι Χολμγκρεν και Τζέιλεν Γουίλιαμς είχαν από 18 πόντους. Ο Μίτσιτς μόλις έναν πόντο σε 15 λεπτά συμμετοχής και είχε 7 ασίστ.

Και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν αρκετούς παίκτες, συνολικά 32. Ο Γκρίφιν για τους Μπακς 17 και ο Ντάιγκνεολντ άλλους 15 παίκτες προφανώς σε μια προσπάθεια να βγάλουν κάποια τελικά συμπεράσματα ενόψει της έναρξης της σεζόν.

Σε άλλο παιχνίδι προετοιμασίας οι Σέλτικς επικράτησαν 123-110 των Νικς με τον Τέιτουμ να πετυχαίνει 28 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 τάπα και 2 λάθη σε 30 λεπτά συμμετοχής. Οι Νάγκετς με πολλές απουσίες γνώρισαν την ήττα 116-113 από τους Κλίπερς στο Λος Άντζελες, στο Ορλάντο οι Πέλικανς επικράτησαν νίκησαν 104-93 τους Μάτζικ με τον Ίνγκραμ να έχει 18 πόντους και τον Ζάιον Γουίλιαμσον 16π.

Τέλος, οι Ράπτορς νίκησαν 106-102 τους Μπουλς εκτός έδρας με τους Σιάκαμ και Μπαρνς να έχουν από 22 πόντους ο καθένας.

NBA: Τελευταία Ενημέρωση