Διακόπηκε λόγω βροχής το παιχνίδι του Τσιτσιπά!

Ήταν πολύ κοντά στο να τελειώσει την αναμέτρηση με τον Νούνο Μπόρζες...

Στάθηκε... άτυχος λόγω των καιρικών συνθηκών ο Στέφανος Τσιτσιπάς!

Το παιχνίδι του Έλληνα πρωταθλητή με τον Πορτογάλο Νούνο Μπόρζες για τον δεύτερο γύρο του τουρνουά της Ρώμης, διακόπηκε στο δεύτερο σετ λόγω βροχής, με τον «Στεφ» να βρίσκεται πολύ κοντά στο να τελειώσει τον αγώνα, καθώς είχε ήδη προηγηθεί με 1-0 σετ και στο δεύτερο ήταν μπροστά με 4-3 στα games.

Μετά από πόντο του 26χρονου Πορτογάλου, ο διαιτητής αποφάσισε να σταματήσει την αναμέτρηση, καθώς δεν καθίσταται δυνατό να διεξαχθεί το ματς υπό αυτά τα καιρικά φαινόμενα.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στο άλλο παιχνίδι του απογεύματος, ο Λορέντζο Σόνεγκο, ο οποίος είναι ο επόμενος αντίπαλος του Τσιτσιπά, προλάβε να ολοκληρώσει το δικό του παιχνίδι και να κερδίσει αρκετές ώρες ξεκούρασης παραπάνω από τον καλύτερο Έλληνα τενίστα.

Πλέον, μένει να φανεί πότε θα συνεχιστεί το παιχνίδι, μιας και οι μετεωρολογικές προβλέψεις κάνουν λόγο για συνεχόμενη βροχόπτωση πάνω από τον ουρανό της ιταλικής πρωτεύουσας.

Πηγή: sportfm.gr