![](assets/modules/wnp/articles/202402/534642/images/b_b_skos9087.jpg)
Η Ομόνοια έκανε το καθήκον της κόντρα στην ΑΕΖ στο Κύπελλο, επικρατώντας με 3-1 και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού.
Ο Γιάννης Αναστασίου μετά το τέλος του αγώνα στη συνέντευξη Τύπου όταν ρωτήθηκε για τον ρόλο του στην ομάδα, απάντησε κάνοντας «ντρίμπλα» για τη νέα χρόνια και τις αρμοδιότητες του.
Η απάντηση του για το ρόλο του στην ομάδα: «Είμαι προπονητής μέχρι το τέλος της σεζόν και μετά θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση από την ομάδα για τις αρμοδιότητες του κάθενος».