Ριβερ-Μπόκα 2-0: Μια ανάσα από τον τελικό οι «εκατομμυριούχοι» (vid)

Οι... εκατομμυριούχοι επικράτησαν στο Μονουμεντάλ της Μπόκα με 2-0 και απέκτησαν σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης

Μεγάλο ματς στο κατάμεστο Μονουμεντάλ, με την Ρίβερ να υποδέχεται την Μπόκα στα ημιτελικά του Copa Libertadores.

Οι... εκατομμυριούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, επικράτησαν των αντιπάλων τους με 2-0 και απέκτησαν σοβαρό προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό της διοργάνωσης. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν  να προηγηθούν στο 7' με τον Μπόρε μετά από εκτέλεση πέναλτι, με την εσχάτη των ποινών να δίνεται από το VAR.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο Άμπιλα κατάφερε να αστοχήσει σε κενή εστία και δεν έκανε το 1-1. Σαν να μην έφτασε αυτό για την Μπόκα, ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 70' ο Φερνάντεθ να διαμορφώσει το τελικό 2-0 και να κάνει πιο εύκολα τα πράγματα για την ομάδα του.

Λατινική Αμερική: Τελευταία Ενημέρωση