Πιο έτοιμη για το Σούπερ Καπ η Κλουζ

EMPTY BET: Δημιουργήστε - Στοιχηματίστε - Κερδίστε!

*Στη «Νασιονάλα Αρένα» η πρωταθλήτρια Κλουζ αναμετράται με την Κυπελούχο Κραϊόβα για το Σούπερ Καπ Ρουμανίας.

0059: FC CFR 1907 Cluj - Universitatea Craiova 1948 CS 20:00 («Arena Națională»)

Κλουζ: Την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Μπόρατς Μπάνια Λούκα Βοσνίας πήρε την Τετάρτη (7/7) η Κλουζ σε παιχνίδι στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ. Μόλις στο 11' οι Ρουμάνοι άνοιξαν το σκορ με τον Ομράνι, για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 28' με τον Ντέατς. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου οι Βόσνιοι μείωσαν σε 2-1, με τον Σινγκούρτζονσον στο 60' να δίνει εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων στη Κλουζ αλλά και γερό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού της ερχόμενης Τρίτης (13/7). Προηγουμένως η Κλουζ είχε δώσει 5 φιλικά, όπου μέτρησε δύο νίκες (Γουέλς Αυστρίας 4-0, Διναμό Μόσχας 1-0), δύο ισοπαλίες (Λούντογκορετς 1-1, Ούιπεστ 1-1) και μία ήττα (Ακαδημία Πούσκας 1-0).

Κραϊόβα: Από μια σειρά φιλικών αγώνων προέρχεται η Κραϊόβα με τελευταία την ήττα από τον Ολυμπιακό Πειραιώς με 2-0, χάρη σε δύο γκολ που σημειώθηκαν στο πρώτο 45λεπτο. Στα μέχρι στιγμής 4 φιλικά που έδωσε η Κραϊόβα δεν πήγε καθόλου καλά, αφού μέτρησε μόλις μία νίκη (Τιρόλ 3-1), ενώ δέχθηκε άλλες τρεις ήττες στις οποίες μάλιστα δεν κατάφερε να βρει δίκτυα (Ούφα 2-0, Χορν 1-0, Ολυμπιακός 2-0).
Προϊστορία: Κλουζ και Κραϊόβα συναντήθηκαν ακόμη μία φορά για το Σούπερ Καπ, με την πρώτη να παίρνει τη νίκη με 1-0 και παράλληλα να φτάνει στη κατάκτηση του τροπαίου.

14.07.18 Σούπερ Καπ Κλουζ Κραϊόβα 1:0

**Ποιοτικά ανώτερη αλλά και πιο έτοιμη αγωνιστικά από την Κραϊόβα η ομάδα του Κλουζ και εύκολα ή δύσκολα θα καταφέρει να φτάσει στη νίκη, για να προσθέσει και αυτό τον τίτλο στη συλλογή της. (1&2-5 γκολ στο 2,43, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet).

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση