Καθάρισαν για την Αλ Νασρ Ρονάλντο και Λαπόρτ

Η Αλ Νασρ επικράτησε 2-0 της Αλ Καλίτζ του Νάρεϊ.

Πλήγωσαν τον Καλίντ Νάρεϊ, Κριστιάνο και Λαπόρτ! Η Αλ Νασρ, χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, έκανε το καθήκον της απέναντι στην Αλ Καλίτζ την οποία νίκησε 2-0 μειώνοντας την διαφορά από την πρωτοπόρο Αλ Χιλάλ στους τέσσερις βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα στο 10ο λεπτό με τον Μανέ, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ωστόσο 16 λεπτά αργότερα ο CR7 ανέλαβε δράση και με ένα άπιαστο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άνοιξε το σκορ!

Στο δεύτερο μέρος, η Αλ Νασρ έκανε... διαχείριση και στο 58' μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Οτάβιο, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι στον Κριστιάνο Ρονάλντο, αυτός έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Λαπόρτ να ανοίγει λογαριασμό και αν διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Άλλες: Τελευταία Ενημέρωση