![](assets/modules/wnp/articles/202111/416696/images/b_thumbnail_preview_2.jpg)
24sports team
Μεγάλη ανατροπή στο σκορ για τον ΑΠΟΕΛ στο ντέρμπι των «αιωνίων» στο πρωτάθλημα Φούτσαλ επί της Ομόνοιας. Με δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό έκανε το 2-1 σε 2-3 και πήρε μια άκρως σημαντική νίκη.
Η Ομόνοια προηγήθηκε στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με ισάριθμα γκολ του Φελίπε. Ο ΑΠΟΕΛ, όμως, ανέκαμψε και με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ στην επανάληψη, χάρις σε γκολ των Σκαρπάρη, Ομήρου και Ιακώβου μέσα σε επτά λεπτά. Η ισοφάριση και το νικητήριο γκολ των «γαλαζοκιτρίνων», μάλιστα, σημειώθηκαν στο τελευταίο λεπτό!
Με αυτή του την επιτυχία, ο ΑΠΟΕΛ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, αφήνοντας την Ομόνοια στους 10.
Στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο η ΑΕΛ νίκησε με 6-3 την Ανόρθωση και βρίσκεται μόνη της στη δεύτερη θέση με 15 βαθμούς.
Η 7η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 12 Νοεμβρίου με την αναμέτρηση Αραράτ - ΑΕΚ που θα αρχίσει στις 19:30.