Φούτσαλ: Επική «γαλαζοκίτρινη» ανατροπή!

Ο ΑΠΟΕΛ γύρισε το παιχνίδι επί της Ομόνοιας στο τελευταίο λεπτό!

Μεγάλη ανατροπή στο σκορ για τον ΑΠΟΕΛ στο ντέρμπι των «αιωνίων» στο πρωτάθλημα Φούτσαλ επί της Ομόνοιας. Με δύο γκολ στο τελευταίο λεπτό έκανε το 2-1 σε 2-3 και πήρε μια άκρως σημαντική νίκη.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο σκορ με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με ισάριθμα γκολ του Φελίπε. Ο ΑΠΟΕΛ, όμως, ανέκαμψε και με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ στην επανάληψη, χάρις σε γκολ των Σκαρπάρη, Ομήρου και Ιακώβου μέσα σε επτά λεπτά. Η ισοφάριση και το νικητήριο γκολ των «γαλαζοκιτρίνων», μάλιστα, σημειώθηκαν στο τελευταίο λεπτό!

Με αυτή του την επιτυχία, ο ΑΠΟΕΛ παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, αφήνοντας την Ομόνοια στους 10.

Στο Κίτιον Αθλητικό Κέντρο η ΑΕΛ νίκησε με 6-3 την Ανόρθωση και βρίσκεται μόνη της στη δεύτερη θέση με 15 βαθμούς.

Η 7η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 12 Νοεμβρίου με την αναμέτρηση Αραράτ - ΑΕΚ που θα αρχίσει στις 19:30.