Ήττα της Εθνικής Παίδων στην πρεμιέρα από την Ελλάδα

Βαριά ήττα για τους μικρούς διεθνείς μας

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Παίδων από την αντίστοιχη της Ελλάδας στο πλαίσιο της πρεμιέρας για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-17.

Ο αγώνας έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σβορώνου Πιερίας. Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Καλοσκαμή, στο 73ο λεπτό ο Γκούμας πέτυχε το 2-0 και στο 81ο λεπτό με πέναλτι ο Μαυρόπουλος διαμόρφωσε το 3-0.

Κύπρος: Κουπεπίδης, Σκορδής, Αντωνίου (87' Χρίστου), Ιωάννου (88' Καψής), Καραγιώργης, Χαραλάμπους (60' Νεοφύτου), Κονδύλης, Ευριπίδου, Σάββα, Κωνσταντή (72' Παπαστυλιανού), Φασουλιώτης (72' Νύσσης).

Στον άλλο αγώνα του ομίλου μας που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης, η Γαλλία επικράτησε με 3-0 της Μολδαβίας.

Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη την ερχόμενη Παρασκευή 29 Οκτωβρίου με τις αναμετρήσεις Γαλλία - Κύπρος και Ελλάδα - Μολδαβία.