Φινάλε με νίκη για την Εθνική μας ομάδα Νέων

Τερμάτισε στην τρίτη θέση

Νικηφόρο φινάλε για την Εθνική μας ομάδα Νέων Κ-19 στον 6ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-19.

Στην τελευταία αγωνιστική που έγινε σήμερα, η Κύπρος νίκησε με 1-0 την αντίστοιχη ομάδα της Μολδαβίας και τερμάτισε στην τρίτη θέση με τρεις βαθμούς.

Στο 87ο λεπτό η Εθνική μας είχε δοκάρι με τον Μιχαήλ Ανδρέας Οδυσσέως και στο 90+1 ο Οδυσσέως πέτυχε το γκολ που μας χάρισε τη νίκη.

Ο αγώνας έγινε στο Mikheil Meskhi I Stadium της Τυφλίδας.

Κύπρος (Άρσεν Μιχαϊλοβιτς): Κουπεπίδης, Καράντωνας (90' Σκορδής), Ιωάννου, Βίκτωρος, Καραγιώργης, Καττιρτζιής (90+5 Ευαγγέλου), Ευριπίδου (46' Οδυσσέως), Ανδρέου (67' Ζαχαρίου), Νεοφύτου, Παπαστυλιανού (67' Τζουλίου), Νικολάου.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου μας, η Ισπανία νίκησε με 4-0 (όλα τα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο) τη Γεωργία και τερμάτισε στην πρώτη θέση με 9 βαθμούς. Ισπανία και Γεωργία προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, της διοργάνωσης.