Εθνική: Φιλική ισοπαλία με τη Σερβία για την ομάδα Παίδων

Η ανάλυση του αγώνα...

Φιλική ισοπαλία 1-1 για την Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-17 με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα της Σερβίας στο διεθνές τουρνουά που διοργανώθηκε στη Βόρεια Μακεδονία.

Η ομάδα μας που είχε αρκετά καλή παρουσία στο σημερινό φιλικό, άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό με τον Ανδρέα Ιωάννου και ισοφαρίστηκε στο 78ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Κύπρος: Κουπεπίδης, Σκορδής (63' Αργυρού), Αντωνίου (80' Παντελή), Ιωάννου, Καραγιώργης, Κονδύλης (60' Ζαχαρία), Στ. Χαραλάμπους (80' Ψαθάς), Νεοφύτου (46' Σάββα), Ευριπίδου (60' Νύσσης), Παπαστυλιανού (41' Φασουλιώτης), Κωνσταντή (60' Καψής).

Ο προπονητής της ομάδας Κωνσταντίνος Χαραλαμπίδης μέσα από τους δύο φιλικούς αγώνες (Κυριακή αντιμετωπίσαμε τη Βόρεια Μακεδονία) είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συμμετοχής μας στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-17.