Ομόνοια Αραδίππου: Το καλύτερο ξεκίνημα

Νίκη εκτός έδρας απέναντι σε ισχυρή ομάδα με εκπληκτική εμφάνιση

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η Ομόνοια Αραδίππου στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, καθώς κόντρα σε όλα τα προγνωστικά κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας τον ΠΟ Αχυρώνα Ονήσιλο με 2-0 και ξεκινήσει με το δεξί τις φετινές της αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Μάλιστα η ομάδα του Αιμίλιου Τέκκη, όχι απλά κέρδισε το ματς, αλλά ήταν καλύτερη κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, καθώς στο πρώτο ημίχρονο έφτιαξε αρκετές τελικές ευκαιρίες, που μερικές από αυτές ήταν κλασικές, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Φυσικά το έκανε αυτό στην επανάληψη με έναν ποδοσφαιριστή, ο οποίος έδειξε την αξία του και ότι μπορεί να βοηθήσει πολλά.

Ο λόγος για τον Κωνσταντίνο Αναστασίου, ο οποίος είναι με μορφή δανεισμού στην Ομόνοια από την ΑΕΚ και στο ματς με τον Αχυρώνα Ονήσιλο ήταν αυτός που πέτυχε τα δύο τέρματα για τα «περιστέρια», έτσι ώστε να φύγουν με τη νίκη. Ο Αναστασίου ξεκίνησε το ματς βασικός, έχοντας εξαιρετική εμφάνιση, καθώς στο 58’ και 76’ βρήκε τα αντίπαλα δίχτυα, ενώ μέσα στο γήπεδο ξεχώρισε με την εμφάνιση του.

Δείτε πιο κάτω τα δύο γκολ του:

Άξιο αναφοράς για το ματς στη Σωτήρα είναι και η παρουσία των φίλων της Ομόνοιας, η οποία ήταν πέρα για πέρα ικανοποιητική, καθώς πολλοί οπαδοί της ομάδας της Αραδίππου βρέθηκαν στο γήπεδο και έσπρωξαν το σύνολο του Τέκκη προς τη νίκη.

Πλέον η Ομόνοια Αραδίππου αφήνει πίσω της το ματς της πρεμιέρας και επικεντρώνεται στη 2η αγωνιστική και στο παιχνίδι του ερχόμενου Σαββάτου (17/09) εντός έδρας με την Κρασάβα ΕΝΥ Διγενή Ύψωνα.