Μηνά: «Μύριζε ανατροπή, αλλά...»

Οι δηλώσεις του τεχνικού της Νέας Σαλαμίνας

Δηλώσεις μετά την ισοπαλία με τον Εθνικό Άχνας παραχώρησε ο τεχνικός της Νέας Σαλαμίνας Κωνσταντίνος Μηνά.

Αναλυτικά, τι δήλωσε στην συνέντευξη Τύπου:

«Το παιχνίδι δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για εμάς γιατί στις πρώτες δύο ευκαιρίες που βρήκε ο Εθνικός ευτύχησε να σκοράρει και μάλιστα με δύο όμορφα γκολ. Κάναμε μια συζήτηση στα αποδυτήρια στο ημίχρονο. Αλλάξαμε κάποια πράγματα και συμφωνήσαμε κάποια πράγματα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν πόσο ωραίο ποδόσφαιρο μπορούν να παίξουν. Ήταν πραγματικά μια πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ασφαλέστερος τρόπος να φτάσεις στη νίκη είναι μέσω της απόδοσης. Μύριζε ανατροπή το παιχνίδι, όμως δεν καταφέραμε να κερδίσουμε. Κρατάμε τον βαθμό την προσπάθεια και θα προετοιμαστούμε για το ματς με την Πάφο, ούτως ώστε να έχουμε ψηλή απόδοση για περισσότερη ώρα. Θέλω από τα βάθη της καρδιάς μου και εκ μέρους των ποδοσφαιριστών μου να ευχαριστήσω τους 20 οπαδούς μας διότι όταν έχανε 2-0 η ομάδα μας ήταν συγκλονιστική η βοήθεια που είχαμε από τον κόσμο. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει για να υλοποιήσει η ομάδα τον στόχο της».