Παγκύπριο U14: Προχώρησε νικηφόρα ο όμιλος με τις ομάδες κορυφής

Tα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Προχώρησαν νικηφόρα οι τρεις ομάδες που αποτελούν τον όμιλο κορυφής στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων U14. Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής το ΑΠΟΕΛ (Κλιμάκιο Λευκωσίας) νίκησε στην έδρα του με 4-1 την Ακαδημία Galacticos και έφτασε στους 28 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Χρίστος Σάββα και ακολούθησαν τρία τέρματα από το Χαράλαμπο Καττιρτζή (28', 32', 58'), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 30ο λεπτό ο Ανδρέας Νικολάου.

Ο Χαλκάνορας (27 βαθμούς) νίκησε επίσης εκτός έδρας τον ΑΣΙΛ Λύσης με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Αλέξανδρος Χατζηαντώνης (60') και Μιχαήλ Κυριάκου (68').

Η τρίτη της κατάταξης Αγία Νάπα (26 βαθμοί) νίκησε εκτός έδρας τον Ερμή Αραδίππου με 8-0. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ (10'), ακολούθως σκόραρε τέσσερις φορές ο Στυλιανός Αδάμου (12', 14', 22', 26'). Στο 51' ο Γιώργος Χαραλάμπους πέτυχε το 7-0 και στο 60ο λεπτό ο Δημήτρης Δημητρίου διαμόρφωσε το 8-0.