ΑΕΖ - ΑΠΟΕΛ 2-2 (Κ15): Συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία

Δεν ανέδειξε νικητή το παιχνίδι που έγινε στην Λεμεσό

Στο παιχνίδι που έγινε στην Λεμεσό ανάμεσα σε ΑΕΖ Ζακακίου και ΑΠΟΕΛ για την 32η αγωνιστική του Προαιρετικού Παγκύππριου Πρωταθλήματος Παίδων, οι δύο ομάδες συμβιβάστηκαν στο 2-2.

Πρωταγωνιστής από τα αποδυτήρια ήταν ο Χρήστος Μάππουρος, παίκτης της ΑΕΖ Ζακακίου ο οποίος εξέπληξε ευχάριστα τον κόσμο που βρισκόταν στο γήπεδο.

Λίγο πριν ξεκινήσει ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων, ο Χρήστος Μάππουρος βρήκε ένα πορτοφόλι, που όπως αποκαλύφθηκε αργότερα ήταν κάποιου παίκτη της αντίπαλης ομάδας, και αμέσως θέλησε να βρει τον ιδιοκτήτη του.  Ο κόσμος τον συγχάρηκε, και τον ευχαριστησε για την κίνηση στη οποία προέβη να επιστρέψει αμέσως το πορτοφόλι στον κάτοχο του.

Όσον αφορά το παιχνίδι το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με πολλή ένταση και νεύρα και από τις δύο ομάδες.  Ο ρυθμοί ήταν γρήγοροι και η ΑΕΖ έδειχνε να πατάει πιο σταθερά στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργεί ευκαιρίες.  Λίγα λεπτά μετά ο Χρήστος Μάππουρος αφού έψαχνε τα δίχτυα των φιλοξενουμένων κατάφερε να τα βρει και να ανοίξει τελικά το σκορ για την ομάδα του.  Το 1-0 έμεινε μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν ακόμα τρια γκολ.  Ένα από τον Ανδρέα Κλεάνθους για τους γηπεδούχους και δύο από τους Νικόλα Κουτσάκο και Αντώνη Σεραφείδη για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ κάνοντας και το τελικό 2-2.

Μπορείτε πιο πάνω να δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα.