Σούπερ Κακουλλής στην οκτάρα της Ομόνοιας (vid)

Η ομάδα του Μπεργκ συνέτριψε τον Άρη

Με πλουραλισμό στο σκοράρισμα και σούπερ Κακουλλή, η Ομόνοια κέρδισε και το δεύτερο της φιλικό παιχνίδι. Η ομάδα του Μπεργκ κέρδισε τον Άρη με σκορ 8-1 στην Κυπερούντα.

Τέσσερα γκολ πέτυχε ο Ανδρόνικος Κακουλλής στο δεύτερο ημίχρονο και από ένα σημείωσαν οι Ζευκής, Κούσουλος, Παπουλής με πέναλτι και Σάββα. Η ομάδα της Λεμεσού σκόραρε με πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, μειώνοντας προσωρινά το σκορ.

Αναλυτικά η εξέλιξη του αγώνα, όπως μεταδόθηκε από την ιστοσελίδα μας:

90' Τέλος του παιχνιδιού

83'Εκτέλεση κόρνερ του Γκόμεθ, κεφαλιά του Κακουλλή και γκολ για την Ομόνοια

79' Χατ τρικ σημειώνει ο Κακουλλής με πλασέ εντός περιοχής!

76' Ο Τιάγκο βρήκε τον Κακουλλή και αυτός με πλασέ σημείωσε το 6-1 για την Ομόνοια.

73' Ασίστ του Σάββα στον Κακουλλή, ο οποίος από κοντά δεν λάθεψε και σκόραρε το πέμπτο γκολ για την Ομόνοια.

66΄ Ο Σάββα έκανε το ψύχραιμο πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Άρη για το 4-1

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλάζει όλη την εντεκάδα με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Μπεργκ. Στο β' 45λεπτο θα παίξουν οι Κυριακίδης, Περέιρα, Λανγκ, Χούμποτσαν, Λέτσιακς, Βίτορ, Γκόμεθ, Τιάγκο, Λοΐζου, Σάββα και Κακουλλής.

46΄Εν τέλει ο Παναγιώτου αντικαταστάθηκε στην φάση του γκολ του Άρη και η Ομόνοια ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με 11 παίκτες.

45' Τέλος πρώτου μέρους.

45' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Παπουλής σκοράρει από το σημείο του πέναλτι.

37' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Εύστοχο το πέναλτι, μειώνει η ομάδα της Λεμεσού!

37' Πέναλτι για τον Άρη! Αποβάλλεται ο Νικόλας Παναγιώτου και η Ομόνοια μένει με 10.

27' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Κούσουλος διπλασιάζει τα τέρματα των «πρασίνων»!

4' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια! Ο Ζευκής ανοίγει το σκορ μετά από κάθετη πάσα του Παπουλή!

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

Ο Χένινγκ Μπεργκ προχώρησε σε αρκετές αλλαγές σε σχέση με το περασμένο Σάββατο και το ματς με τη Δόξα, αφού μόνο οι Φαμπιάνο και Κούσουλος διατηρήθηκαν στο βασικό σχήμα σε σχέση με το ματς του περασμένου Σαββάτου.

H εντεκάδα των «πρασίνων»: Φαμπιάνο, Μαυρίας, Λούφτνερ, Παναγιώτου, Κίκο, Χαραλάμπους, Κούσουλος, Τζιωνής, Παπουλής, Μποτεάκ και Ζευκής.