Ομόνοια: Τελείωμα… μουντιαλικό

Ο Ανσαριφάρντ δείχνει έτοιμος για το... Κατάρ

Ακούμπησε το όνειρο όμως στο τέλος δεν τα κατάφερε η Ομόνοια, η οποία κατάθεσε ψυχή στον αγωνιστικό χώρο του ΓΣΠ αναγκάζοντας τους παίκτες της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ όχι μόνο να ιδρώσουν τις φανέλες τους για να φθάσουν στη νίκη αλλά συνάμα να αγχωθούν καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο μετά την γκολάρα του Ανσαριφάρντ.

Ο Ιρανός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο ΓΣΠ στο 34’ λεπτό σε μια υποδειγματική αντεπίθεση της Ομόνοιας μετά από κόρνερ που είχαν κερδίσει οι «κόκκινοι διάβολοι». Συγκεκριμένα κι αφού πρώτα ο Μπρούνο απέσπασε τη μπάλα απ’ τον Μαλάσια διένυσε αρκετά μέτρα για να δώσει την κατάλληλη ώρα στον Ανσφαριφάρντ. Ο Ιρανός αφού πάτησε περιοχή, πλάσαρε με δύναμη τον Ντε Χέα γράφοντας το 1-0.

Το τελείωμα του ιδανικό. Σωστό timing, σωστή δύναμη στην μπάλα, σωστό σημάδι. Μάλιστα αν αναλογιστεί κανείς πως απέναντι του είχε ένα εκ των κορυφαίων τερματοφυλάκων στον κόσμο, ο Ιρανός αποδεικνύει πως ήρθε στην Κύπρου για να κάνει τη διαφορά. Τέρμα… μουντιαλικό το οποίο στέλνει μήνυμα στον ομοσπονδιακό τεχνικό της χώρας, πως μπορεί να βοηθήσει στο παγκόσμιο κύπελλο.