Λιάσος: «Πρέπει να έχεις και τύχη. Είναι και θέμα ρέντας και σήμερα δεν μας ήθελε»

Οι δηλώσεις του προπονητή του Άρη

Ο Λιάσος Λουκά στις δηλώσεις του μετά από το τέλος του αγώνα με την ΠΑΕΕΚ (0-0), αναφέρθηκε στην έλλειψη καθαρού μυαλού στο επιθετικό τρίτο του γηπέδου, που στέρησε κατά την άποψή του τη νίκη για την ομάδα του.

Οι δηλώσεις του:

«Ήμασταν κυρίαρχοι στο γήπεδο από την αρχή. Είχαμε θέμα όμως στο να τελειώσουμε φάσεις στο α’ ημίχρονο. Αρχίσαμε καλύτερα στο β’ ημίχρονο. Είχαμε ευκαιρίες, κάποιες από αυτές κλασσικές. Όσο περνούσε ο χρόνος, το παιχνίδι έγινε άναρχο. Είχε και ο αντίπαλος φάσεις και μπορούσε να μας τιμωρήσει.

Έγινε μεγάλη προσπάθεια από τους παίκτες μου. Θα δουλέψουμε περισσότερο στο τρίτο κομμάτι του γηπέδου. Θα κρατήσουμε τα θετικά. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την παρουσία τους και την προσπάθειά τους. Πρέπει να έχεις και τύχη, κάποιες φορές είναι και θέμα ρέντας, δεν μας ήθελε σήμερα, δεν μας θέλει στα τελευταία δύο παιχνίδια. Πρέπει όμως να δουλέψουμε περισσότερο. Καλή συνέχεια στην ΠΑΕΕΚ».