24sports team
Τον νικητή της αναμέτρησης Ντάνταλκ-Καραμπάχ θα αντιμετωπίσει ο ΑΠΟΕΛ στο 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ εφόσον περάσει την Σουντζέσκα. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στη Λευκωσία στις 6 ή 7 Αυγούστου και ο επαναληπτικός εκτός έδρας στις 13 του ίδιου μήνα.
Πολύ άσχημη κλήρωση είχε ο ΠΑΟΚ ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον φημισμένο Άγιαξ. Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί με την τουρκική Μπασάκεχιρ αν περάσει το εμπόδιο της Πλζεν.
Όλα τα ζευγάρια της κλήρωσης:
Champions path
CFR Cluj (ROU) / Maccabi Tel-Aviv (ISR) VS Celtic (SCO) / Nõmme Kalju (EST)
Sutjeska (MNE) / APOEL (CYP) VS Dundalk (IRL) / Qarabağ (AZE)
PAOK (GRE) VS Ajax (NED)
Saburtalo (GEO) / GNK Dinamo (CRO) VS Ferencváros (HUN) / Valletta (MLT)
Crvena zvezda (SRB) / HJK Helsinki (FIN) VS The New Saints (WAL) / København (DEN)
Maribor (SVN) / AIK (SWE) VS BATE Borisov (BLR) / Rosenborg (NOR)
League path
İstanbul Başakşehir (TUR) VS Viktoria Plzeň (CZE) / Olympiacos (GRE)
Krasnodar (RUS) VS Porto (POR) (RUS)
Club Brugge (BEL) VS Dynamo Kyiv (UKR)
PSV Eindhoven (NED) / Basel (SUI) VS LASK (AUT)
Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την κλήρωση:
13:16 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία της κλήρωσης.
13:14 Με Μπασάκεχιρ ο Ολυμπιακός.
13:09 Με Άγιαξ ο ΠΑΟΚ
13:07 Με Ντάνταλκ ή Καραμπάγκ ο ΑΠΟΕΛ. Πρώτος αγώνας στη Λευκωσία.
13:06 Κλουζ-Μακάμπι με Σέλτικ-Νόμε Κάλιου
13:03 Αρχίζει σε πολύ λίγο η κλήρωση με τους πρωταθλητές, στην οποια συμμετέχουν ο ΠΑΟΚ και ο ΑΠΟΕΛ.
13:01 Ο Μαρκέτι εξηγεί τη διαδικασία της κλήρωσης
12:50 Δείτε τα ποτ στους μη πρωταθλητές
Seeded
93.000 Porto (POR)
65.000 Dynamo Kyiv (UKR)
54.500 Basel (SUI) v 37.000 PSV Eindhoven (NED)
44.000 Olympiacos (GRE) v 33.000 Viktoria Plzeň (CZE)
Unseeded
39.500 Club Brugge (BEL)
34.500 Krasnodar (RUS)
10.500 İstanbul Başakşehir (TUR)
6.250 LASK (AUT)
12:45 Οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 6 ή 7 Αυγούστου και οι ρεβάνς στις 13 Αυγούστου.
12:40 Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΑΠΟΕΛ
ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης (Ελλάδα)
Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) – Ντάντολκ (Ιρλανδία)
Μάριμπορ (Σλοβενία) – ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) – Ελσίνκι (Φινλανδία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – CFR Κλουζ (Ρουμανίας)
Βαλέτα (Μάλτα) – Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)