Ουζουνίδης: «Ψάχνω παίκτες... με νοοτροπία»

Διαβάστε πιο κάτω τα όσα δήλωσε ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ

Δηλώσεις στην κάμερα της Cablenet παραχώρησε ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ, Μαρίνος Ουζουνίδης μετά την ήττα από την Πάφο με 2-0

Αναλυτικά πιο κάτω:

«Νομίζω ότι παιχνίδι είχε δύο εικόνες, μια μέχρι το παιχνίδι που δεχθήκαμε το γκολ, και μια μετά. Μπήκαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε πολλές προϋποθέσεις και μας έλειπε ήταν η αποφασιστικότητα μέσα στην περιοχή.

Ξεκινήσαμε το δεύτερο ημίχρονο, το ελέγχαμε, χάνουμε ευκαιρία με Μούσα και δεχόμαστε γκολ με πέναλτι που δεν έπρεπε να το κάνουμε. Το χειρότερο είναι η αντίδραση που δείξαμε μετά.

Αν το πιστεύω εγώ, η διοίκηση, ο κόσμος, δεν έχει σημασία αν δεν το πιστεύουν οι παίκτες, αν κάθε φορά που δεχόμαστε γκολ βλέπουμε κατεβασμένα κεφάλια δεν μπορούμε να προχωρήσουμε.

Είναι κάτι που πρέπει να αλλάξει άμεσα γιατί έρχονται πολύ δύσκολα παιχνίδια και δεν μπορούμε σε όλα τα παιχνίδια να προηγούμαστε. Ξαναλέω δεν είμαι απογοητευμένος από το αποτέλεσμα, παρότι είμαστε σε πολύ δύσκολη θέση στην βαθμολογία, αυτό που δεν μου άρεσε είναι η αντίδραση που είχαμε.

Είτε θα αλλάξει από τα παιδιά, είτε πρέπει να βρω τους παίκτες που έχουν αυτή τη νοοτροπία για να διεκδικήσουμε τους στόχους μας»

ΑΠΟΕΛ: Τελευταία Ενημέρωση

ΑΠΟΕΛ: Καθαρή πράξη

Τι είχε απαντήσει ο Χάρης Φωτίου στο ενδεχόμενο εμπλοκής του Ντίνου Ιορδάνους στα διοικητικά