ΑΠΟΕΛ: Η ζωγραφιά του Τάμαρι δεν ήταν αρκετή (vid)

Η Ιορδανία ηττήθηκε με 2-4 απ' την Παραγουάη, με τον ποδοσφαιριστή των «Γαλαζοκιτρίνων» να ανοίγει το σκορ

Ο Ιορδανία του Μούσα Αλ Τάμαρι γνώρισε την ήττα απ’ την Παραγουάη. Το 2-0 του ημιχρόνου, έγινε 2-4 στο δεύτερο και έτσι οι Ιορδανοί έφυγαν με σκημένα κεφάλια. Αυτό που κρατούν είναι το πρώτο ημίχρονο με τα δυο τέρματα, ενώ το τέρμα του Τάμαρι, με μια ακόμα απ’ τις γνωστές του επελάσεις, έχει Κυπριακό ενδιαφέρον.

Ο άσος του ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και άνοιξε το σκορ στο 43’. Ήταν μια ωραία αντεπίθεση με τη μπάλα να φθάνει στα πόδια του Τάμαρι λίγο πιο μπροστά απ’ το κέντρο. Αφού «χόρεψε» δυο αμυντικούς της Παραγουάης κάρφωσε τη μπάλα στo πλεκτό για το 1-0. Στο 45’ ο Γιασέν Αλ Μπακχίτ σημείωσε το δεύτερο.

Η Παραγουάη όμως μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και με τέσσερα τέρματα έφθασε στη μεγάλη ανατροπή. Πρώτος τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Όσκαρ Ρομέρο στο 61’, με τον Αλμιρόν στο 74’ να ισοφαρίζει. Ο Ρόχας στο επόμενο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Παραγουάη με τον Αλεχάντρο Ρομέρο 90’ να διαμορφώνει το τελικό 4-2.