Ο θρίαμβος στο «Παπ» (vid)

Τα στιγμιότυπα από την ιστορική νίκη της Κυρίας

Σπουδαίες στιγμές ζουν οι οπαδοί της Ανόρθωσης, οι οποίοι μετά την νίκη της Κυρίας απέναντι στην Χάποελ Μπερ Σεβά με 3-1, πανηγυρίζουν την πρόκριση της ομάδας του σε ευρωπαϊκό όμιλο, μετά από 13 ολόκληρα χρόνια!

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα για τους «κυανόλευκους» που άνοιξαν το σκορ με τον Αρτυματά (12’), ωστόσο λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου οι Ισραηλινοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σέχτερ. Παρόλα αυτά, η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ, αφού στιγμές αργότερα ο Αργολάτσε αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, ο οποίος με δύο δικά του τέρματα έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση!

Το πρώτο γκολ του Ελλαδίτη ήρθε από τα έντεκα βήματα (το κέρδισε ο Κορέια), ενώ το δεύτερο με προβολή εντός περιοχής, έπειτα από σέντρα του Αμπαρτζουμιάν