Καρίγιο: «Ο αντίπαλος δεν άξιζε κάτι άλλο»

Δηλώσεις του τεχνικού της ΑΕΚ

Με μια μεστή εμφάνιση η ΑΕΚ επικράτησε της Δόξας με 2-0 στην Αρένα, χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα. Ο Χοάν Καρίγιο μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε ικανοποιημένος και τόνισε πως άξιζε η ομάδα του τη νίκη.

Αναλυτικά

«Είμαι χαρούμενος για τους παίκτες μου που πήρανε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Με την σημερινή νίκη καταφέραμε να καθαρίσουμε την εικόνα που είχαμε στο προηγούμενο παιχνίδι και να κάνουμε ένα δώρο στον κόσμο μας. Ξέρουμε ότι η κατάσταση στην Κύπρο είναι παρόμοια με όλο τον κόσμο και κάναμε τον κόσμο μας χαρούμενο κι αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι από το πρώτο λεπτό είχαμε ευκαιρίες και πετύχαμε το γκολ. Ήταν πολύ δύσκολο για τους παίκτες λόγω των καιρικών συνθηκών και της ζέστης. Στο δεύτερο ημίχρονο πετύχαμε και δεύτερο γκολ και κάναμε σε γενικές γραμμές πολύ καλό παιχνίδι και είμαι ικανοποιημένος από την παρουσία των παικτών. Αξίζαμε τη νίκη είχαμε τις ευκαιρίες και ο αντίπαλος δεν άξιζε κάτι απ’ αυτό το παιχνίδι»