Σόκαρε την Αταλάντα η νεοφώτιστη Φροζινόνε

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Μόντσα

Μπλόκο της Αταλάντα στην έδρα της νεοφώτιστης Φροζινόνε! Οι «μπεργκαμάσκι» έπεσαν θύμα έκπληξης γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-1 η οποία ήταν και η πρώτη τους τη φετινή σεζόν.

Νίκη και για την Μόντσα, που με πρωταγωνιστή τον Κολπάνι που πέτυχε και τα δύο τέρματα επικράτησε 2-0 της Έμπολι, σπάζοντας το «ρόδι» στη φετινή Serie A!

Στο «Μπριάντεο» το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά κακό με τις δύο ομάδες να επιδίδονται σε ένα σκληρό παιχνίδι. Τον γόρδιο δεσμό έλυσε στο 45' ο Κολπάνι για την Μόντσα με τρομερό σουτ.

Ο ίδιος παίκτης στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53΄έκανε το 2-0 για την ομάδα του χαρίζοντας της την πρώτη νίκη της σεζόν!
Στο «Μπενίτο Στίρπε» η Φροζινόνε κόλλησε από νωρίς την Αταλάντα με την πλάτη στον τοίχο με τον Αραουί στο 5' να νικά τον τον Μούσο με δυνατό σουτ για το 1-0. Στο 24' ο Μοντερίσι, έπειτα από ασίστ του Ρομανιόλι και με γκολ.. καρμπόν διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος οι «μπεργκαμάσκι» πίεσαν ωστόσο το μοναδικό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 56' με τον Ντουβάν Ζαπάτα να στέλνει με όμορφο τρόπο την μπάλα στα δίχτυα του Τσεροφολίνι για το τελικό 2-1.

Σέριε Α: Τελευταία Ενημέρωση