Άντε Ρέμπιτς, άντε…γεια! (vid)

Ζωντανή η Μίλαν με τα ηρωικά του Κροάτη

Μια νίκη τεράστιας σημασίας για τη χρονιά της και το χαρακτήρα της πήρε η Μίλαν στο εντός έδρας παιχνίδι με την Ουντινέζε, καθώς στις καθυστερήσεις βρήκε το γκολ για το 3-2 με τον πρωταγωνιστή Άντε Ρέμπιτς.

Ειδικά στο δεύτερο μέρος έγινε μεγάλο ματς με τις δυο ομάδες να χάνουν πολλές ευκαιρίες για να σκοράρουν κι άλλα γκολ. Στο 6’ ο Λάρσεν έβαλε μπροστά στο σκορ την Ουντινέζε και ο Πιόλι προ του φάσματος της ήττας έριξε στο ματς τον Κροάτη. Αλλαγή που δούλεψε αφού στο 48’ έφερε το ματς στα ίσα. Η Μίλαν γύρισε το ματς με το πέμπτο φετινό γκολ του Ερναντές, με μακρινό σουτ στο 72’ όμως δεν το κράτησε καθώς ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων Λαζάνια ισοφάρισε με κεφαλιά στο 85’. Όλα έδειχναν ισοπαλία όμως ο Ρέμπιτς είχε κάτι ακόμα να δώσει και με ωραία ενέργεια στις καθυστερήσεις χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

ΜΙΛΑΝ: Τελευταία Ενημέρωση