Λάτσιο από τα παλιά, λυγισε την Ίντερ!

Η Λάτσιο με ανατροπή (3-1) πήρε το τρίποντο

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για τη Λάτσιο! Οι αετοί πλήγωσαν τον Σιμόνε Ιντζάγκι στην επιστροφή του στη Ρώμη, επικρατώντας 3-1 με ανατροπή της Ίντερ, κόβοντάς της την φορά.

Κάπως έτσι, η Νάπολι και η Μίλαν τρίβουν τα χέρια τους αφού μπορούν με νίκη να ξεφύγουν στη βαθμολογία, ενώ η Λάτσιο με αυτό το τρίποντο πλησίασε την τετράδα!

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για την Ίντερ, αφού μόλις στο 12ο λεπτό ο Πέρισιτς άνοιξε το σκορ και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι στην επιστροφή του στη Ρώμη δεν κατάφερε να διαχειριστεί το υπέρ της σκορ μετά το πρώτο ημίχρονο!

Ο Τσίρο Ιμόμπιλε αρχικά έφερε το σκορ στα ίσα από την άσπρη βούλα στο 64', για να έρθει ο Φελίπε Άντερσον στο 81' σε αντεπίθεση να γράψει την ανατροπή. Η Ίντερ βρισκόταν σε σύγχυση, δεν είχε καθαρό μυαλό και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, που έριξαν στο 90'+1' το τελειωτικό χτυπημα με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για το τελικό 3-1. Μάλιστα, τελείωσαν και με δέκα παίκτες το ματς, αφου ο Άντερσον αποβλήθηκε στο φινάλε χωρίς να κοστίσει αυτό στην ομάδα του.