Έχει πάρει μπρος και δεν σταματά η Ίντερ!

Αρχίζει να βρίσκει και να δείχνει τον καλό της εαυτό η Ίντερ, η οποία πήρε τρίτη σερί νίκη επικρατώντας με 3-1 της Μπολόνια!

Πήρε... φόρα η Ίντερ! Μετά τις δύο διαδοχικές νίκες επί Σασουόλο και Γκλάντμπαχ, η ομάδα του Αντόνιο Κόντε επικράτησε 3-1 και της Μπολόνια και μείωσε, με ματς περισσότερο, τη διαφορά από την πρώτη Μίλαν στους 2 βαθμούς.

Η Ίντερ είχε τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα, πίεζε διαρκώς και έπαιζε πολύ με τους Λουκάκου, Σάντσες, ωστόσο δυσκολευόταν να νικήσει τον Σκουρούπσκι. Μέχρι το 15ο λεπτό όταν ο Πέρισιτς σέντραρε και ο Λουκάκου πήρε... παραμάζωμα τους αντιπάλους του ως συνήθως, σκοράροντας με κοντινό τελείωμα για το 1-0 στο 16ο λεπτό. Ένα τέρμα που έδωσε... φτερά στα πόδια των γηπεδούχων, οι οποίοι έπαιζαν εξαιρετικά και δημιουργούσαν τη μία φάση μετά την άλλη. Μέχρι να έρθει στο 45ο λεπτό ο Χακίμι να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους «νερατζούρι» μετά την ασίστ του Μπρόζοβιτς.

Το νερό είχε μπει στ' αυλάκι για την Ίντερ, που έδωσε χώρο στην επανάληψη στους «ροσομπλού» και είδε τον Βινιάτο τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς και συγκεκριμένα στο 67' να μειώνει μετά το γύρισμα του Σοριάνο. Η απάντηση της Ίντερ, όμως, ήταν άμεση αφού στο 70΄ο Χακίμι σκόραρε ξανά για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 και να δώσει άλλο ένα τρίποντο στην ομάδα του!