Άνετο τρίποντο για τη Γιουβέντους (vid)

Εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Γιουβέντους επί της Έμπολι

Τρίποντο στο ρελαντί για τη Γιουβέντους που κέρδισε με 4-0 την Έμπολι.

Στο 8ο μόλις λεπτό ο Κόστιτς σέντραρε από αριστερά και ο Κεν με προβολή από κοντά έκανε το 1-0 ενώ στο 11’ ο Ντε Βίνετρ έσωσε μετά από σουτ του ΜακΚένι και στο 32’ ο Κεν αστόχησε με σουτ από το πέναλτι.

Στο ίδιο λεπτό ο Σέζνι έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Ντέστρο και στο 36’ ο Βικάριο είπε όχι σε πλασέ του Κουαδράδο.

Στο 45+1’ το σουτ του Πιάτσα σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ ενώ στο 55’ μετά από κόρνερ, ο ΜακΚένι με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο 64ο λεπτό ακυρώθηκε το γκολ του Κεν ενώ στο 73’ ο Βικάριο είπε όχι σε σουτ του Κουαδράδο και στο 82’ μετά από νέο κόρνερ, ο Ραμπιό με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0. Στο 85’ ο Μίλικ αστόχησε από κοντά και στο 86’ ο Βικάριο πραγματοποίησε φοβερή επέμβαση σε σουτ του Μιρέτι. Τελικά στο 90+4' ο Ραμπιό έκανε το 4-0 με πλασέ σε κενό τέρμα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Σέζνι, Ρουγκάνι (79’ Σάντρο), Μπονούτσι, Ντανίλο, Κουαδράδο, ΜακΚένι (65’ Παρέδες), Ραμπιό, Κόστιτς (85’ Ίλινγκ Ζούνιορ), Βλάχοβιτς (65’ Μίλικ), Κεν (79’ Μιρέτι)

ΕΜΠΟΛΙ: Βικάριο, Χάας (89' Ινοτσέντι), Λουπέρτο, Παρίζι, Μπαντινέλι (75’ Χέντερσον), Ντε Βίντερ, Στοϊάνοβιτς, Χέντερσον, Σατριάνο (62’ Μπαλντάντσι), Πιάτσα (62’ Μπαϊράμι), Ντέστρο (75’ Λάμερς)