«Κλειδώνει» την τετράδα η Σεβίλλη (vid)

Κέρδισε πολύ εύκολα τη Λεγανές

Φουλ για σεντόνι η Σεβίλλη που πέρασε με 3-0 από την Λεγανές και βρίσκεται στο +5 από τη Χετάφε αλλά με ματς παραπάνω.

Στο 4ο λεπτό ο Εν Νεσιρί αστόχησε από καλή θέση και στο 9’ ο Μαροκινός έχασε νέα απίθανη ευκαιρία. Στο 13’ ο Μέσα έκανε το σουτ με τον Βάτσλικ να λέει όχι, ενώ στο 15’ και πάλι ο Μέσα δοκίμασε το σουτ που πέρασε λίγο έξω.

Τελικά στο 23ο λεπτό μετά από διώξιμο της άμυνας της Λεγανές, ο Τόρες με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 27ο λεπτό ο Κουεγιάρ έσωσε μετά από σουτ του Σούσο και στο 34’ ο Βάτσλικ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Γκερέρο.

Όμως στην κόντρα ο Νάβας έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Τόρες με πλασέ από κοντά έγραψε το 0-2. Στο 41’ ο Βάτσλικ είπε όχι σε σέντρα-σουτ του Χιλ και στο 45’ ο Εν Νεσιρί από κοντά έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Στο 48’ ο Κουεγιάρ είπε όχι σε σουτ του Οκάμπος, ενώ στο 69’ το σουτ του Ρουϊμπαλ έφυγε λίγο έξω και στο 81’ μετά από λάθος διώξιμο στην άμυνα της Λεγανές, ο Μουνίρ κατέβασε και με όμορφο πλασέ από το ύψος της περιοχής, έκανε το 0-3.

Στο 89ο λεπτό ο Μουνίρ πλασάρε αμαρκάριστος από αριστερά, με τον Σίλβα να διώχνει στη γραμμή και στην κόντρα ο Γκερέρο πλάσαρε από το πέναλτι αλλά ο Βάτσλικ είπε όχι με τα πόδια

ΛΕΓΑΝΕΣ: Κουεγιάρ, Ροσάλες, Ομερουό (7’ Αβαζίεμ), Σίλβα, Μπουστίαθ, Αμαντού, Μέσα (56’ Ρουμπέν Πέρεθ), Ρέσιο (56’ Ασαλέ), Αβιλές (56’ Ρουϊμπάλ), Χιλ (81’ Γαρίδο), Γκερέρο.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Νάβας, Κάρλος, Ρεγκιλόν, Κουντέ, Γκουντέλι, Οκάμπος, Σούσο (62’ Μπανέγα), Τόρες (73’ Φερνάντο), Χορδάν (73’ Μουνίρ), Εν Νεσιρί