Αλύγιστη Χετάφε, καθάρισε την Κάντιθ

Διεύρυνε το αήττητο σερί της στα έξι παιχνίδια

Η Χετάφε κοιτάει ψηλότερα, η Κάντιθ προβληματίζει! Οι Μαδριλένοι δεν μασησαν από το γεγονός πως έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για ένα τουλάχιστον ημίχρονο και κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο, επικρατώντας 1-0.

Κάπως έτσι, παρέμειναν αήττητοι για έκτο σερί παιχνίδι στη La Liga και βρίσκονται στη μέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, ενώ η Κάντιθ έμεινε χωρίς τρίποντο για όγδοο σερί ματς και είναι μόλις στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Κάντιθ ήταν καλύτερη πάντως στο πρώτο μέρος, είχε μπόλικες φάσεις και δοκάρι, ενώ είδε τον Τζενέ να αποβάλλεται στο 44' με δεύτερη κίτρινη και να της δίνει αριθμητικό πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά δεν το εκμεταλλεύτηκαν και εν τέλει την πάτησαν, αφού οι δύο ποιοτικότεροι παίκτες του γηπέδου συνδυάστηκαν και έφεραν το 1-0, με τον Γκρίνγουντ να μοιράζει και τον Μπόρχα Μαγιοράλ να σκοράρει στο 76ο λεπτό.

Με τους Μαδριλένους να παίζουν φουλ αμυντικά στο φινάλε του αγώνα και να καταφέρνουν να κρατήσουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα που τους ξεμακραίνει από τα χαμηλά.