Σάρωσε την Κολωνία η Χόφενχαϊμ

Παράσταση για έναν ρόλο το παιχνίδι στην Μπουντεσλίγκα

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση κόντρα στην Κολωνία η Χόφενχαϊμ, καθώς επικράτησε εντός έδρας με το ευρύ 5-0.

Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στην Κολωνία δεν άφησε η Χόφενχαϊμ, καθώς η ομάδα του Χένεμπ διέλυσε τους φιλοξενούμενους 5-0 και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα ξεφεύγοντας από τις τελευταίες θέσης της Bundesliga.

Ο Μπέμπου στο 31’ άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ του Κράμαριτς και στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε το πάρτι των γηπεδούχων. Ο Μπέμπου στο 49’ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 49’ κάνοντας και το 2-0 για την ομάδα του και δύο λεπτά αργότερα ο Μπάουμγκάρτνερ τέλειωσε το ματς κάνοντας το 3-0.

Ο Γκάιγκερ στο 74’ έγραψε το 4-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πος στο 87’ με τη δεύτερη ασίστ του Κράμαριτς, που μπορεί να μην σκόραρε, αλλά ήταν και πάλι κομβικός για την ομάδα του.