Πάτησε τη Σάλκε μέσα στο σπίτι της η Λειψία

Η Λειψία έκανε πάρτι με 5-0 στην έδρα της Σάλκε και βρέθηκε και πάλι σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο, Μπάγερν.

Στο 23ο μόλις λεπτό, ο Σάμπιτζερ έπιασε το μακρινό σουτ, ο Νίμπελ έκανε λάθος εκτίμηση κι έτσι ήρθε το 0-1. Στο 32’ το νέο σουτ του Σάμπιτζερ πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 60’ ο Βέρνερ με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Μάλιστα στο 69ο λεπτό ο Χάλστενμπεργκ με κεφαλιά μετά από κόρνερ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 ενώ στο 81’ ο Ανχελίνιο μπήκε όμορφα στην περιοχή από αριστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-4.

Και στο 90ο λεπτό ο Εμίλ Φόρσμπεγτκ με πλασέ από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

ΣΑΛΚΕ: Νίμπελ, Οτσίπκα, Ναστάσιτς, Καμπάκ, Κένι, Ομάρ Μασκαρέλ, Αρίτ, Σερντάρ (70’ Γκρέγκοριτς), Ραμάν, ΜακΚένι (55’ Σεπφ), Ματοντό (46’ Κουτουτσού).

ΛΕΙΨΙΑ: Γκουλάστσι, Μουκιελέ, Ανχελίνιο, Κλόστερμαν, Χάλστενμπεργκ, Ενκουνκού, Λάιμερ (65’ Αϊνταρά), Ουπαμεκανό, Σάμπιτζερ, Σικ (54’ Πόουλσεν), Βέρνερ (75’ Φόρσμπεργκ).

Πηγή: aek365.org

ΣΑΛΚΕ: Τελευταία Ενημέρωση

F. Dusseldorf vs Schalke

Εκτός από τον συγκεκριμένο αγώνα στη Μeridianbet θα βρείτε μια πλειάδα στοιχηματικών επιλόγων