Φουλ για νταμπλ η Μπάγερν!

Νίκησε την Άιντραχτ και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου

Η Μπάγερν επικράτησε με 2-1 της Άιντραχτ και πέρασε στον τελικό του Κυπέλλου όπου περίμενε από χθες η Λεβερκούζεν.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά και μόλις στο 6ο λεπτό άγγιξαν το γκολ όταν ο Μίλερ έπιασε την κεφαλιά και ο Κορ έκοψε πάνω στη γραμμή. Στο 8' απείλησαν με τον Λεβαντόφσκι και στο 14' ήρθε το γκολ. Ο Μίλερ σέντραρε και τον Πέρισιτς ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο Κομάν στο 25 έχασε απίστευτη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα των Βαυαρών. 'Εξι λεπτά μετά ο Λεβαντόφσκι έκανε ωραία ενέργεια και σουτ αλλά ο Τραμπ έδιωξε με εντυπωσιακή επέμβαση.

Στην επανάληψη η Άιντραχτ βγήκε πιο μπροστά και ισορρόπησε το ματς. Στο 69ο λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει όταν ο Ντα Κόστα βρέθηκε αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι και έκανε με πλασέ το 1-1. Η Μπάγερν σκόραρε στο 74' με τον Λεβαντόφσκι αλλά ο επόπτης σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ. Ο διαιτητής είδε το βίντεο και μέτρησε κανονικά το γκολ καθώς ο Πολωνός καλυπτόταν.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις, Κίμιχ, Γκορέτζκα (86'Mart;ineu), Κομάν (61'Ερναντές), Μίλερ, Πέρισιτς (61'Τιάγκο), Λεβαντόφσκι.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Τουρέ (66'Ντα Κόστα), Άμπραχαμ, Χιντερέγκερ, Εντικά, Ιλσάνκερ (77'Τόρο), Τσαντλέρ Κορ (77'Ντοστ), Ρόντε, Γκατσίνοβιτς (66'Καμάντα), Σίλβα.

Πηγή: aek365.gr

ΜΠΑΓΕΡΝ Μ.: Τελευταία Ενημέρωση