«Λύγισε» την Χόφενχαϊμ και ανάσανε η Άουγκσμπουργκ!

Η Άουγκσμπουργκ επικράτησε 1-0 της Χόφενχαϊμ

Πήρε μία τεράστια νίκη και ανάσανε η Άουγκσμπουργκ! Η ομάδα της Βαυαρίας επικράτησε 1-0 της Χόφενχαϊμ και ανέβηκε στους 24 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τη σημερινή της αντίπαλο.

Οι γηπεδούχοι χρειάστηκε να σκοράρουν τρεις φορές για να πανηγυρίσουν, μιας και το γκολ του Ένχελς στο 8' ακυρώθηκε, λόγω επαφής του με το χέρι, ενώ και το τέρμα του Ντεμίροβιτς στο 47' δεν μέτρησε, καθώς υπήρξε φάουλ στην αρχή της φάσης.

Το πολυπόθητο γκολ για το σύνολο του Ενρίκο Μάσεν, ήρθε στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. Μετά από υπέροχη εκτέλεση κόρνερ του Γκουβελέβ, ο Γένσεν έκανε εξαιρετική κίνηση και έγινε αποδέκτης της μπάλας, στέλνοντας την στα δίχτυα του Μπάουμαν.

Στα τελευταία λεπτά, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απαντήσουν, με την Άουγκσμπουργκ να παίρνει μιας τεράστιας σημασίας νίκη. Από την άλλη, η Χόφενχαϊμ έμεινε στους 19 βαθμούς, στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση